piątek, 19 kwietnia, 2024

Prefabrykowane ściany betonowe to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na skróceniu robót budowlanych do minimum. Użycie gotowych ścian z betonu pozwala wyeliminować czynności takie jak murowanie i tynkowanie.

Prefabrykowane ściany betonowe – zastosowanie

Prefabrykaty betonowe służą do stawiania ścian wewnętrznych i zewnętrznych budynków. Stosuje się je właściwie w każdej gałęzi budownictwa, zarówno w budownictwie mieszkalnym, użytkowym, jak i przemysłowym.

prefabrykowane ściany betonowe to po prostu elementy budowy w całości wykonane w hali produkcyjnej. Produkuje się je przy użyciu surowców najwyższej jakości i z zachowaniem wysokich standardów, dzięki czemu nie przypominają koszmaru lat osiemdziesiątych – dziś to zupełnie inna jakość.

Jak produkuje się ściany prefabrykowane?

Wykonanie prefabrykowanych ścian betonowych odbywa się w hali produkcyjnej. Geometria płyt, zbrojenia oraz w razie potrzeby również inne elementy zamówienia szczegółowo konstruowane są w biurach projektowych. Przy każdym zamówieniu uwzględnia się specyfikę konkretnego projektu architektonicznego, biorąc pod uwagę specyfikację zamówienia dostarczoną przez inwestora.

Prefabrykaty wykonuje się na specjalne zamówienie – dla konkretnej inwestycji, ale także według standardowych wzorów, najczęściej wybieranych i najbardziej uniwersalnych. Dzięki tak szerokiemu wyborowi każdy może wybrać odpowiednie rozwiązania na potrzeby prowadzonej budowy, znacznie przyspieszając cały proces budowy.

Zalety prefabrykowanych ścian betonowych

Zastosowanie ścian prefabrykowanych ma wiele zalet. Wymienić tu należy przede wszystkim:
– łatwy i szybki montaż;
– eliminacja czasochłonnych czynności takich jak deskowanie, szalowanie i murowanie;
– gładka wewnętrzna powierzchnia ściany oraz możliwość nadania faktury zewnętrznej powierzchni ściany – według życzeń zamawiającego;
– ściany można zamówić wraz z otworami okiennymi i drzwiowymi oraz wycięciami dla celów niezbędnych instalacji elektrycznych, gazowych, kanalizacyjnych czy C.O.;
– znaczne skrócenie czasu budowy;
– niższe koszty budowy;
– możliwość znaczącej poprawy organizacji pracy na budowie;
– brak problemów z zatrudnieniem na budowie – duża część prac jest bowiem wykonywana w hali produkcyjnej
– czynności do wykonania na miejscu są proste i mało czasochłonne;
– uniezależnienie realizacji inwestycji od warunków zewnętrznych.

Tags: ,

Related Article