piątek, 26 kwietnia, 2024

Nowoczesna medycyna estetyczna jest skuteczną bronią w walce z upływającym czasem. Jednym z zabiegów cieszących się największą popularnością wśród pacjentów i pacjentek gabinetów medycyny estetycznej jest wygładzanie zmarszczek za pomocą botoksu. Co kryje się pod tą nazwą? Jak wykorzystuje się botoks w medycynie? Sprawdź!

Czym jest botoks?

Botoks (a dokładniej toksyna botulinowa zwana również jadem kiełbasianym) to nazwa substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie (Bacillus botulinus). Toksyna znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej i służy przede wszystkim do łagodzenia rysów twarzy i do zapobiegania powstawaniu nowych zmarszczek. Mechanizm działania botoksu jest prosty:  wstrzyknięta w wybrane partie ciała substancja blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe w tkankach. W efekcie mięśnie mimiczne rozluźniają się, a skóra wygładza. Tego typu zabieg jest szczególnie polecany osobom, które chcą zredukować zmarszczki wokół ust, zniwelować poziome linie na czole, pozbyć się bruzd między oczami, spłycić zmarszczki wokół oczu i podbródka. Podczas krótkiego zabiegu środek wstrzykiwany jest w wybrane miejsca za pomocą cienkiej igły. Pełne efekty widoczne są zazwyczaj po 2-3 dniach od przeprowadzenia kuracji.

Gdzie jeszcze wykorzystywany jest botoks?

Większości z nas słowo „botoks” jednoznacznie kojarzy się z wygładzaniem zmarszczek. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że substancja ta znajduje zastosowanie również w dermatologii, okulistyce i neurologii (toksyna botulinowa wykorzystywana była początkowo w leczeniu nadmiernego napięcia mięśniowego u dzieci chorych na porażenie mózgowe czy usuwaniu zeza). Więcej praktycznych informacji na temat botoksu znajdziesz na stronie filine.pl.

Tags: ,

Related Article

https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172 https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://www.gramwzielone.pl/auto-ekologiczne/20190727/ubezpieczenie-samochodu-elektrycznego-czym-sie-rozni-od-innych-polis